Положення про відкритий доступ

Збірник “Геохімія техногенезу” дотримується політики відкритого доступу. Усі статті розміщені відкрито та безкоштовно одразу після публікації випуску. Повний текстовий доступ до наукових статей збірника в режимі реального часу представлений на офіційному веб-сайті журналу в розділі “Архів”.


Політика відкритого доступу відповідно до Положення про відкриту науку в НАН України від «12» червня 2024 р. № 350 та Розпорядження НАН України № 352.


Збірник “Геохімія техногенезу” постачає читачам контент у миттєвому відкритому доступі за ліцензією Creative Commons ліцензія “Із Зазначенням Авторства — Без Похідних 4.0 Міжнародна” (CC BY-ND 4.0, Attribution-NoDerivatives 4.0 International).

Користувачі:
— мають право відтворювати та розповсюджувати твір, його частини з некомерційною та комерційною метою; мають право створювати похідні твори для власного використання;
— зобовʼязані зазначати автора твору;
— не мають права розповсюджувати похідні твори, здійснювати надання до них інтерактивного доступу, зокрема у мережі Інтернет;
— зобовʼязані використовувати твір згідно з іншими вимогами, встановленими ліцензією CC BY-ND 4.0;
У випадку використання наукових публікацій (далі — твори), які оприлюднено або до яких забезпечено інтерактивне надання доступу за ліцензіями Сreative Commons, користувачі зобовʼязані здійснювати посилання на ці твори згідно з вимогами таких ліцензій.( Детальніше див. на сайті СС Recommended practices for attribution – Creative Commons. URL: https://wiki.creativecommons.org/wiki/Recommended_practices_for_attribution ; Considerations for licensors and licensees – Creative Commons. URL: https://wiki.creativecommons.org/wiki/Considerations_for_licensors_and_licensees#Considerations_for_licensees)

Недотримання вимог щодо посилання, зокрема зазначення автора (правовласника) твору, призводить до порушення авторського права з цивільно-правовою, адміністративно-правовою, кримінально-правовою відповідальністю за порушення прав інтелектуальної власності.

Користувач повинен враховувати правила використання ліцензій СС: ліцензії CC припиняють дію автоматично, якщо користувач не виконує всі їхні умови. Якщо твір оприлюднено за ліцензією СС, користувач повинен виправити неправильне оформлення посилання або інше порушення умов ліцензії протягом 30 днів після його виявлення, якщо він намагатиметься відновити свої права.

Посилання на твір, що містить ліцензію СС, у цитуванні та у списку літератури (переліку посилань) наукової статті.


У цьому випадку застосовують вимоги до оформлення бібліографічного опису джерела відповідно до Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» або одним зі стилів, прийнятих у міжнародній (національній практиці) — MLA (Modern Language Association) style, Chicago / Turabianstyle, Harvard style, Springer MathPhys Style тощо. (Перелік стилів оформлення бібліографічного опису списку джерел дисертацій, рекомендований МОН України, наведено у п. 11 Вимог до оформлення дисертацій та Додатку 3 до Вимог, затверджених наказом МОН України від 12.01.2017 № 40.)
У такому посиланні для наукових статей, як правило, зазначають автора(ів) твору, назву статті, назву журналу, рік видання, номер журналу, сторінки, doi або, якщо doi відсутнє — гіперпосилання на місце знаходження статті.
Тобто, якщо статтю опубліковано за ліцензією СС, вважається, що достатньо у посиланні на статтю вказати doi (гіперпосилання на місце знаходження статті). Інша інформація щодо використання статті за ліцензією СС зазначена безпосередньо у цитованому джерелі.
Приклад:
Brataas, A., van Wees, B., Klein, O., de Loubens, G., & Viret, M. (2020). Spin insulatronics. Physics Reports, 885, 1-27. https://doi.org/10.1016/j.physrep.2020.08.006

Ліцензійний договір “Геохімія техногенезу” для авторів ЗАВАНТАЖИТИ