ВИКОРИСТАННЯ ГЕОІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ТЕХНОГЕННО -ЕКОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ НА ВОДНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ХВОСТОСХОВИЩ УРАНОВОГО ВИРОБНИЦТВА НА БАЗІ КОЛИШНЬОГО ПРИДНІПРОВСЬКОГО ХІМІЧНОГО ЗАВОДУ

Автор(и)

  • В.Г. Швайко
  • Г.В. Лисиченко
  • В.Г. Верховцев
  • Н.А. Білокопитова

Анотація

Описаний досвід використання ГІС-технологій для оцінки стану підземних вод в районі хвостосховищ уранового виробництва та впливу їх на забруднення притоки Дніпра р. Коноплянки та самого Дніпра, зокрема підготовлені необхідні вхідні дані та проведено моделювання перетоку підземних вод, створена цифрова модель місцевості, проведена GPS-зйомка при вимірювання показників на свердловинах, визначений можливий вплив виявлених активних на новітньому етапі розвитку лінійних структур на безпеку хвостосховищ та передбачені на основі неотектонічних даних місця активного поглинання забруднених поверхневих вод.

Посилання

Ітоговий звіт «Польові контрольно-вимірювальні роботи, ландшафтно-геохімічна характеристика території колишнього Виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод» з виконанням експертизи та контролю робіт з паспортизації хвостосховищ та об’єктів уранового виробництва. Етап 2». / Лисиченко Г.В., Верховцев В.Г., Ковалевський В.В. та ін. Київ, Інститут геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України, 2009. – 183 с.

Звіт по госпдоговірній НДР на тему: «Створення системи комплексного екологічного моніторингу м. Дніпродзержинська та прилеглих територій (селищ Таромське, Сухачівка, територія зон впливу хвостосховищ)» / .Лисиченко Г.В., Верховцев В.Г., Ковалевський В.В., Юськів Ю.В. Київ. Державне підприємство «Екоінформ», 2010. – 120 с.

Звіт по договору №86 від 30.11.2011 р. «Проведення робіт з вивчення параметрів підземного стоку та трансформації фізико-хімічних форм радіонуклідів уран-торієвого ряду в різних умовах ландшафтно- геохімічного середовища з метою параметризації прогностичних моделей і довготривалих ризиків» / Лисиченко Г.В., Бондаренко Г.М., Верховцев В.Г. та ін. Київ, ДУ «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України», 2011. – 216 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-07-12